HW-02-15-G-S-300-055
Part Number:
HW-02-15-G-S-300-055
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)