HPW-01-04-TM-S-400-120
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HPW-01-04-TM-S-400-120
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.200" POWER BOARD STACKER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)