ZW-05-09-T-S-563-083
Part Number:
ZW-05-09-T-S-563-083
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.563" (14.300mm)
Length - Tail :
0.083" (2.100mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)