ZW-04-20-T-S-400-130
Part Number:
ZW-04-20-T-S-400-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.600" (15.240mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)