HW-02-15-T-D-395-SM
Part Number:
HW-02-15-T-D-395-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)