DW-03-20-T-S-625-LL
Part Number:
DW-03-20-T-S-625-LL
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)