DW-03-13-F-S-870
Part Number:
DW-03-13-F-S-870
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.870" (22.098mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)