TW-02-07-F-S-500-120
Part Number:
TW-02-07-F-S-500-120
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)