TW-02-07-F-S-504-123
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-07-F-S-504-123
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.504" (12.802mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)