TW-02-09-L-S-163-118
Part Number:
TW-02-09-L-S-163-118
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)