ZW-05-15-T-S-465-080
Part Number:
ZW-05-15-T-S-465-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.465" (11.811mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)