ZW-05-15-T-S-310-086
Part Number:
ZW-05-15-T-S-310-086
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.086" (2.184mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)