ZW-04-14-T-S-1185-125
Part Number:
ZW-04-14-T-S-1185-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
1.185" (30.100mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)