ZW-04-12-T-S-787-100
Part Number:
ZW-04-12-T-S-787-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)