ZW-02-12-TM-D-435-275
Part Number:
ZW-02-12-TM-D-435-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.275" (6.985mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)