HW-02-11-T-D-350-290
Part Number:
HW-02-11-T-D-350-290
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.290" (7.366mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)