TW-02-06-F-S-275-080
Part Number:
TW-02-06-F-S-275-080
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.318" (8.077mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)