TW-02-06-F-S-421-138
Part Number:
TW-02-06-F-S-421-138
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height :
0.421" (10.693mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)