TW-02-06-F-S-360-150
Part Number:
TW-02-06-F-S-360-150
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)