DW-03-09-T-S-472-LL
Part Number:
DW-03-09-T-S-472-LL
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)