TW-04-03-T-S-270-SM-TR
Part Number:
TW-04-03-T-S-270-SM-TR
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)