DW-03-11-F-S-540
Part Number:
DW-03-11-F-S-540
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)