DW-03-11-F-S-394
Part Number:
DW-03-11-F-S-394
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.426" (10.820mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)