DW-03-10-F-S-490
Part Number:
DW-03-10-F-S-490
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)