TW-02-04-F-S-405-075
Part Number:
TW-02-04-F-S-405-075
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)