ZW-04-10-T-S-580-125
Part Number:
ZW-04-10-T-S-580-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)