ZW-04-10-T-S-510-300
Part Number:
ZW-04-10-T-S-510-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.300" (7.620mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)