ZW-02-12-G-S-333-348
Part Number:
ZW-02-12-G-S-333-348
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.349" (8.865mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
0.348" (8.839mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)