ZW-02-10-T-D-430-240
Part Number:
ZW-02-10-T-D-430-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)