TW-03-02-T-S-185-096
Part Number:
TW-03-02-T-S-185-096
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height :
0.185" (4.699mm)
Length - Tail :
0.096" (2.438mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)