DW-01-13-F-Q-750
Part Number:
DW-01-13-F-Q-750
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
3
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)