ZW-04-09-T-S-570-080
Part Number:
ZW-04-09-T-S-570-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)