ZW-04-09-T-S-457-097
Part Number:
ZW-04-09-T-S-457-097
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height :
0.457" (11.608mm)
Length - Tail :
0.097" (2.464mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)