ZW-04-09-T-S-380-130
Part Number:
ZW-04-09-T-S-380-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)