ZW-02-19-L-S-625-185
Part Number:
ZW-02-19-L-S-625-185
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.185" (4.699mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)