ZW-02-11-G-S-510-210
Part Number:
ZW-02-11-G-S-510-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.210" (5.334mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)