TW-03-01-T-S-140-091
Part Number:
TW-03-01-T-S-140-091
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Length - Tail :
0.091" (2.311mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)