TW-03-01-T-S-134-094
Part Number:
TW-03-01-T-S-134-094
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.134" (3.404mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)