DW-03-09-F-S-440
Part Number:
DW-03-09-F-S-440
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)