DW-03-15-F-S-260
Part Number:
DW-03-15-F-S-260
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)