ZW-03-13-T-S-825-158
Part Number:
ZW-03-13-T-S-825-158
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height :
0.825" (20.955mm)
Length - Tail :
0.158" (4.013mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)