ZW-03-13-T-S-255-160
Part Number:
ZW-03-13-T-S-255-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.815" (20.700mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)