ZW-03-13-T-S-1024-118
Part Number:
ZW-03-13-T-S-1024-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height :
1.024" (26.010mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)