ZW-04-08-T-S-395-067
Part Number:
ZW-04-08-T-S-395-067
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.067" (1.702mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)