ZW-04-08-T-S-380-070
Part Number:
ZW-04-08-T-S-380-070
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)