ZW-04-08-T-S-280-125
Part Number:
ZW-04-08-T-S-280-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)