ZW-04-08-T-S-225-125
Part Number:
ZW-04-08-T-S-225-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)