ZW-02-15-G-S-380-130
Part Number:
ZW-02-15-G-S-380-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)