ZW-02-15-G-S-375-130
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-02-15-G-S-375-130
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)