ZW-02-12-L-S-650-160
Part Number:
ZW-02-12-L-S-650-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)